S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.

 
Michal DVOŘÁK a jeho stretnutie s maliarskym plátnom

Hudobný producent, autor projektu Vivaldianno, člen skupiny Lucie

1.) Aj napriek Vašej veľkej pracovnej vyťaženosti, ste si našiel čas a zapojil ste sa do projektu MALUJME SRDCEM, kde ste sa učili maľovať olejovými farbami. Prečo?
"Mám s kamarátom ateliér, kde som ešte nedávno tvoril drevené sochy. Chodil som do keramického ateliéru k Františkovi Švancarovi na Kampa. Maľovanie bolo pre mňa teda vždy len okrajové, a tak som si to chcel vyskúšať a to ešte pre dobrú vec :). Chytilo ma to a myslím, že to určite nerobím naposledy. Je to príjemný relax a občas aj spôsob upokojenia po vypätej pracovnej schôdzke či rozhovore. Už rok a pol pripravujem turné Lucie 2014, a tak tých vypätých chvíľou bolo a ešte bude asi dosť ... "

2.) Bolo ťažké rozhodnúť sa, čo vlastne budete chcieť namaľovať? Ako sa obraz rodil?
"Mňa zo všetkého najviac baví tvorivý proces. Myslím všeobecne, či už v hudbe, či výtvarnom umení. Práve vznik niečoho nového - nové kombinácie a postupy, to je to, čo ma vždy zaujímalo. Navyše som dosť hravý, a tak som hneď tretiu skicu realizoval. Obraz sa rodil po večeroch, resp. jeho realizácia. Netušil som, aká je práca s "olejom" piplačka. Predsa len s dlátom a palicou to ide od ruky rýchlejšie. "

3.) A čo rodina a kolegovia? Ako na Vaše rozhodnutie stať sa "umeleckým maliarom" reagovali?
"Oni už ma poznajú, myslím, že je už nič neprekvapí."

Zdroj: http://www.malujmesrdcem.cz/osobnosti/

Príjemné stretnutie našej marketingovej manažérky Diany Čokinovej s Michalom Dvořákom na vernisáži v Prahe. Podľa vlastných slov Michala maľovanie nadchlo a plánuje v ňom pokračovať. Nezostáva nám nič iné ako mu držať prsty!

 

Viac informácií o charitatívnom projekte maľujte SRDCOM 2014 nájdete ->> TU <<-


 

MmY5NWN