Návštevníci podujatia Umenie na Hrnčiarskej spoločne namaľujú obraz

Ulička remesiel sa vo štvrtok 31. júla naplnila vôňou temperových a akrylových farieb. Svoju tvorbu tu predstavila štvorica nadaných maliarov z východného Slovenska. Vystavené maľby s rôznymi motívmi doplnili kresby detí z Centra voľného času a veľký obraz, ktorý vytvorili návštevníci uličky. Podujatie Umenie na Hrnčiarskej sme podporili aj my www.maliarskeplatno.sk.

Košický výtvarník Ján Gáll dokáže namaľovať Hrnčiarsku ulicu aj so zatvorenými očami. Ľubica Oberučová miluje symboliku a sýte farby. Maľby Jany Ogurčákovej dýchajú optimizmom a v tvorbe jej dcéry Kláry nájdete rozprávkové postavičky či zadumané postavy s hlbokými myšlienkami. Výstava obrazov na Hrnčiarskej ulici bola teda skutočne pestrá.

Profesionálne diela doplnilo niekoľko desiatok amatérskych kresieb vytvorených šikovnými deťmi z Centra voľného času Domino v Košiciach. Účastníci uličky ich mohli ohodnotiť a traja autori výkresov získali malé ceny.

Súčasťou podujatia boli kreatívne dielne pod vedením Jána Gálla, na ktorých sa malí aj veľkí naučili základy kresby. Návštevníci uličky si vyskúšali svoje zručnosti na veľkom plátne, kde mohli na časť obrazu akrylovými farbami namaľovať čo len chceli. Z čiastkových obrazov vznikla pestrá mozaika, ktorú neskôr darujeme niektorej z inštitúcii v našom meste, aby mohla naďalej tešiť Košičanov aj návštevníkov metropoly východu.

Podujatie Umenie na Hrnčiarskej je súčasťou projektu „Prechádzky uličkou remesiel“ realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o., ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.


Zdroj :http://hrnciarska.sk/