S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.

 


Maľovanie na sklo

Český krištál je síce top v umení maľovania na sklo, ale ohúriť dokáže aj sklo maľované práve VAMI! Nebojte sa chytiť do rúk štetec a farby na sklo a vytvorte si jedinečné dekorácie zo skla podľa vlastných predstáv. Maľovanie na sklo je ako maľovanie na maliarske plátno, len je potrebné mať špeciálne farby, ktoré sú svojou hustotou prispôsobené pre podklad zo skla. Farby sa riedia alkoholovým riedidlom, ale samé o sebe by mali byť tekuté a primerane nie veľmi husté.Ako maľovať na sklo

Pre uľahčenie maľovania na sklo slúži kontúrovač, ktorý zabráni farbe, aby stekala dole po sklenenom predmete. Farby sa nanášajú štetcom a preferované sú pochopiteľne predovšetkým menšie čísla,  aby sme vedeli ľahko maľovať detaily.

Farby na sklo máme v rôznych veľkostiach i setoch, vybrať si môžete však aj farby určené pre maľovanie vitráží - VITRAIL. Sú veľmi populárne a výborne sa s nimi pracuje. Pokiaľ ste prepadli nadšeniu pre brúsené sklo, ale radšej držíte v rukách štetec, využite farbu na sklo s efektom frost dizajnu, ktorý sa rovnako teší v poslednej dobe obľube. Neváhajte teda a nevyberajte si drahé dizajnové sklenené skvosty. Vyrobte si jeden z nich sami!


ODcxYmUyY